Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uwaga na oszustów!

Utworzono dnia 21.02.2022

Drodzy Mieszkańcy!

Do Ośrodka Pomocy Społecznej Gmina Nowa Sól dotarły informacje o dziwnych telefonach i SMSach do osób, które złożyły WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU OSŁONOWEGO w naszej Gminie. Nadawcy wiadomości podają się za pracowników opieki społecznej i sugerują wypłatę przyznanego dodatku BLIKIEM.

Bardzo prosimy o uwrażliwienie i ostrzeżenie osób z naszych rodzin.

Przypominamy!

Przyznanie przez Wójta Gminy Nowa Sól dodatku osłonowego nie wymaga wydania decyzji. Informacja o przyznaniu dodatku osłonowego jest przekazywana na wskazany przez wnioskodawcę adres poczty elektronicznej, a w przypadku braku wskazania poczty elektronicznej, wnioskodawca zostaje poinformowany o możliwości odebrania informacji o przyznaniu dodatku osłonowego w Urzędzie.

Natomiast odmowa przyznania dodatku osłonowego, uchylenie lub zmiana prawa do tego dodatku oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego dodatku osłonowego wymagają wydania decyzji.

W Polsce odnotowuje się już przypadki okradania seniorów przez ludzi podających się za służby sanepidu, pracowników opieki społecznej, pracowników Poczty czy służb mundurowych. Osoby te wykorzystują łatwowierność osób starszych i pod pretekstem np. dezynfekcji mieszkania, przyniesienia pieniędzy, chęci zrobienia zakupów czy poprzez fałszywe SMSy okradają z pieniędzy lub kosztownych rzeczy.